EXPERTS INKASSO | Korekta prognozy MFG | Skuteczna windykacja, zakup wierzytelności - Warszawa, mazowieckie
Korekta prognozy MFG

Jak donoszą niemieckie media Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniży swoje prognozy odnośnie globalnego wzrostu gospodarczego do 3,3 proc. w tym roku i 3,6 proc. w roku 2013.

Dotychczasowe szacunki MFW wskazywały, że w 2012 r. światowa gospodarka odnotuje wzrost rzędu 3,4 proc., zaś w przyszłym roku przyspieszy nawet do 3,9 proc. MFW oczekuje, że gospodarka strefy  euro skurczy się o 0,4 proc. w tym roku, a następnie wzrośnie o 0,2 proc. w 2013 roku, pisze dziennik Handelsblat. Prognozy dotyczące Chin wskazują natomiast na wzrost w 2013, który ma wynieść 8,2 proc. w porównaniu z poprzednimi szacunkami wynoszącymi 8,4 proc. Prognozy Indyjskiej  gospodarki skorygowane zostały z 6,6 do 6,0 proc. Międzynarodowy Fundusz Walutowy również obniżył oczekiwania wobec Brazylii z 4,7 do 4,0 proc.

„Dalszemu schładzaniu globalnego wzrostu gospodarczego w tym roku i w przyszłym  towarzyszy znaczny wzrost ryzyka gospodarczego”, ostrzegać ma MFW, który oficjalne prognozy ma zaprezentować w przyszłym tygodniu.

Fundusz dodaje, że globalna perspektywa wzrostu zależy od „podjęcia decydujących kroków w celu ustabilizowania zaufania podejmowanych w strefie Euro i USA”.

źródło: PB